מאמרים

חידושים בתעשייה

חידושים בתעשייה

ישנם יתרונות רבים למתכת כחומר גלם המשמש בתעשייה של ימינו, לבניה של אינספור מוצרים ובשילוב בבנייה מתקדמת. עבודות מתכת משמשות גם לאמנות, ובשל האופי המיוחד של החומר ניתן לייצר בעזרתן מבנים בעיצובים רבים, עמידים ואסתטיים.

מה מיוחד במתכת כחומר גלם תעשייתי המשמש לבניה?

מתכות המשמשות בתעשייה הן בעלות יתרונות בולטים על פני חומרים אחרים, משלוש סיבות:

  1. יכולת של עמידות לאורך שנים- מתכת אינה חומר שמתבלה בקלות, והחשיפה שלה לפגעי מזג האוויר אינה פוגמת בה. ישנה חשיבות גדולה לתחזוק של מבנים העשויים מתכת, אבל כאשר נעשית עבודת אחזקה טובה וסדירה, וציפוי של חומר הגלם שמגן עליו- ניתן להעריך כי המבנה יחזיק מעמד להרבה מאוד שנים.
  2. מתכת היא חומר חזק שיכול לשאת משאות כבדים ביותר. מצד אחד מה שמאפיין אותה היא גמישות ומכאן שניתן לעצב אותה בכל צורה שרוצים, ומצד שני היא יכולה להישאר עמידה גם בלחצים כבדים של משקל. זו הסיבה שהרבה מאוד גשרים, וכמובן גם שלדים של בתים ובניינים גבוהים, עשויים ממתכת המבטיחה את היציבות שלהם.
  3. בתחום האמנות ניתן לראות עבודות מתכת מסוגים שונים, זאת בשל היכולת של החומר להיצבע בקלות בכל צבע, ולהיות מעוצב הן כמבנה גדול ומאסיבי, והן באמצעות חיתוכים מדויקים להפוך ליצירות אמנות מדויקות ומיניאטוריות.

בניית שלדי בניינים וקונסטרוקציות

עבודות שונות העשויות מתכת ניתן לראות בבניה המתועשת על כל שלושת הסוגים שלה: קונבנציונלית, טרומית ומשולבת. ישנם יתרונות וחסרונות לכל אחת מן השיטות, אך מה שמייחד את כולן זו הפגיעה המינימלית באיכות הסביבה. באופן כזה ניתן לבנות קונסטרוקציות ושלדים של בניינים הן באמצעות הבאתם אל אזור הבניה תוך הקמת המבנה במקום, והן כבמנה מוכן העשוי מתכת, המובא כיחידה אחת מוכנה.

המתכת החזקה יכולה, כאמור, לשאת משאות כבדים עליה, מכאן שבניין המוקם על שלד חזק ועמיד שנבנה בצורה איכותית, יחזיק מעמד ויהיה יציב וחזק.

שימוש במתכת לייצור מדויק

טכנולוגיה חדשנית במיוחד הנקראת חיתוך cvc מאפשרת שליטה מרבית בצורה של המתכת, זאת על ידי מערכת הנשלטת בידי מחשב ומייצרת חיתוכים מדויקים. ניתן לייצר באמצעות הטכנולוגיה הזאת מוצרים בכמות גדולה מאוד, וכאשר מדובר בתעשייה שנעזרת בשירותיו של סטודיו לעיצוב תעשייתי זהו יתרון גדול. חיתוך cvc מאפשר יצירת חלקים קטנים ביותר ממתכת, והייצור ההמוני מתבצע ללא כל פשרות בתחום הדיוק.

שילוב של עבודות מתכת בתחבורה

מתכת מאפשרת כאמור נשיאה של משקלים כבדים ביותר והיא עמידה בכל מצב ומזג אויר, ולכן גם בתעשיית הרכבות והאוטובוסים ניתן למצוא אותה בהיקף נרחב. ניתן לבנות לדוגמה תחנות רכבת גדולות אשר חולפים בתוכן עשרות אלפי אנשים מדי יום, ושיישארו עמידות לעשרות שנים.

כאשר מדובר במבנים שמשמשים אנשים רבים, ישנה חשיבות מיוחדת לבטיחות המבנה ולכן המתכת יכולה לשמש על מנת לייצר תחנות מרכזיות לתחבורה עם קרקע בטוחה, מספר קומות לשימוש כל האנשים ולנוחיותם, ותקרה חזקה ואיתנה שלא יהיה כל חשש שתקרוס חלילה.

בנייה של גשרים ומדרגות

לגשרים ולמדרגות ישנו תו תקן מיוחד המשמש לצרכי בטיחות. ישנה חשיבות גבוהה ביותר שמדרגות וגשרים ייצורו מחומר איכותי ויציב, והם חייבים לעמוד בכל התנאים ולקבל אישורים הנדסיים, בטרם ישמשו אנשים בחיי היום-יום.

עבודות מתכת ניתן למצוא במקומות כמו בניינים שבהם מתגוררים אנשים, בהם מדרגות החירום יהיו עשויות מתכת חזקה שתאפשר שימוש בהן בעת הצורך, גם אם יהיה מדובר בהרבה מאוד בני אדם שיעברו דרכן בבת אחת. גם במבני ציבור ניתן למצוא גשרי מעבר ומדרגות מחומר הגלם האיכותי הזה, והן מאפשרות שימוש והנאה מן המוצר לשנים ארוכות.

מאמרים קשורים