מאמרים

כשטכנולוגיה נכנסת לעולם פיתוח המוצר

כשטכנולוגיה נכנסת לעולם פיתוח המוצר

הטכנולוגיה של היום משולבת בחיינו באופן כמעט מלא. אין פעולה שאנחנו עושים בלי שימוש במוצר טכנולוגי כלשהו. זה מתבטא בסמארטפונים שלכם ובמוצרי החשמל הביתיים המתוחכמים וכלה ב"פיתוחי על" המיועדים לשימושים רפואיים או צבאיים.

אז מה הוא תהליך פיתוח מוצר טכנולוגי ואיך עושים אותו באינטוויז'ן?

תהליך פיתוח מוצר טכנולוגי

נתחיל מזה שפיתוח מוצר "טכנולוגי" לא שונה מכל פיתוח מוצר שהוא. אנחנו מתמחים בפיתוח מוצר לכל תחום בתעשייה, ויודעים מניסיוננו שתהליך הפיתוח ככלל דומה מאד.

השוני הוא הניסיון. כשמכירים יותר לעומק את העולם הזה וחשופים יותר לרעיונות טכנולוגיים כאלה ואחרים, התהליך הופך יעיל יותר וממוקד יותר.

זה בא לידי ביטוי בכך שאתה יכול לרצות מוצר כלשהו לשוק הרפואי שמטרתו לתת פתרון להשתלות לדוגמא. לא העלית בדעתך כנראה שבתחומים אחרים יכולה להיות טכנולוגיה כלשהי שמיושמת למטרה שונה, אבל כטכנולוגיה היא יכולה לתרום המון לתהליך הפיתוח שלך.

כחברת פיתוח ותיקה, נחשפנו למאות פרויקטים מכל תחום אפשרי. ההיכרות עם תחומים רבים ומגוונים ומתן פתרונות יצירתיים לכל תחום מאפשרת לנו לשלב בין טכנולוגיות שונות בתהליך הפיתוח.

מעוניינים בייעוץ או בהתחלת פרויקט? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

חופש תכנוני וייצורי אדיר

פיתוח מוצר הוא תהליך מאתגר. התהליך דורש מהמפתחים לבוא בראש "משוחרר" ופתוח וליצור מה שנקרא "יש מאין". כחלק מהתהליך, מהנדסי הפיתוח והמעצבים מקיימים יחדיו ישיבות סיעור מוחות שמביאות פתרונות יוצאי דופן. בתוך זה עולים רעיונות לשילובים מעניינים בין פתרונות טכנולוגיים שונים לקבלת פתרון חדש לגמרי.

המוצרים הנפוצים והמוכרים ביותר כפיתוח "טכנולוגי" הם מוצרי תוכנה. כשמדובר במוצרים פיזיים, תוכנה משמשת רק חלק קטן מתוך סך הפרטים שמחברים ומחיים את המוצר.

כשמשלבים טכנולוגיה כמו תוכנה מסוימת בתוך המוצר, המטרה היא לבקר תהליך מסוים או להפוך אותו למתוחכם יותר. דוגמאות טובות בהקשר הזה הם:

  • מכונות שאמורות לעשות פעולות אוטומטיות
  • מוצרים אוטונומיים למיניהם
  • מוצרים שהפעלתם נעזרת באפליקציה שפועלת מהנייד

בסופו של יום, המוצר נבנה בסינרגיה מסוימת בין התוכנה והטכנולוגיה ש"מחיה" אותו לבין התכנון הפיזי של המוצר עצמו והמנגנונים שלו.

טכנולוגיות ייצור ופיתוח מוצר

בנוסף לשילוב הטכנולוגי בפיתוח המוצר עצמו, ישנו גם ביטוי משמעותי לשילוב טכנולוגיות ייצור שונות בתהליך. בעבר, לפני הקדמה הטכנולוגית העכשווית, התהליך היה מוגבל למה שהיה אז להציע בשוק. ייצור של פריט מורכב ומסובך היתה מתאפשרת אך ורק בדרך מאד מסוימת ובעלויות גבוהות מאד. לדוגמא, עד לפני כמה שנים העיבוד השבבי היה מבוסס על מכונות מוגבלות מאד של עד שלושה צירים כשכיום, לכל מפעל סטנדרטי, יש מכונה של 5 צירים, כשיש מפעלי ייצור עם 9 צירים ויותר. פתרון טכנולוגי כלשהו ששידרג את הייצור התעשייתי שינה את פני תהליך הפיתוח מהקצה אל הקצה.

כיום אנו עדים לטנולוגיות ייצור שבעבר היו שייכות אך ורק לדמיון כמו מדפסות תלת מימד או ננו שבבים. אם היינו שואלים אתכם האם כל ילד יוכל לקנות לעצמו מדפסת תלת מימד ביתית ולהדפיס לבד משהו שהוריד מהאינטרנט, הייתם מאמינים?

אנחנו לוקחים את זה שלב אחד קדימה. אנחנו יודעים לנצל את היכולות הטכנולוגיות המפותחות והמגוונות שיש לנו בעולם הייצור, יחד עם שילוב טכנולוגיות שונות במוצר המתוכנן עצמו. כך בא לידי ביטוי השילוב המנצח של הטכנולוגיה של היום, היכולות האדירות של המנהדסים והמעצבים של הדור החדש והניסיון האדיר שנצבר באינטוויז'ן לאורך השנים.

מאמרים קשורים